רגע לפני החתונה - הסכם ממון

רגע לפני החתונה - הסכם ממוןחתונה נחשבת לאחד מרגעי השיא של החיים, ואם תשאלו את המתחתנים בהווה ובעבר מה היא סיבת החתונה התשובה הרווחת תהיה – אהבה. כן, האהבה מחברת בין אנשים יוצרת זוגות, מקימה משפחות לדורי דורות ומביאה אושר רב. אבל איך כל האושר הזה מסתדר עם העובדה שאחד מכל 4 זוגות בישראל מתגרשים? כאן לא מקום להיכנס להשערות והערכות פסיכולוגיות, אלא לעמוד על העובדה שלמרות האהבה הגדולה שמחברת בין בני הזוג היא לא מונעת גירושין. עובדה זו צריך לקחת בחשבון לפני שמתחתנים כי למרות האהבה הגדולה היום, יכול להיות שבעוד כמה שנים ספורות היא כבר לא תחזיק מעמד.

כדי להיות מציאותיים ומוכנים גם לאפשרות שדבר כזה עלול לקרות לכם מומלץ לערוך הסכם ממון לפני החתונה על מנת שתוכלו להיות רגועים ושקטים לגבי הרכוש שלכם שהבאתם מהבית או שירשתם לפני החתונה. עריכת הסכם ממון אינה מרמזת שאתם עומדים להתגרש בעתיד, אלא להתמודד עם מצב כזה במידה ויגיע מכל סיבה שהיא.

מהו הסכם ממון
הסכם ממון נערך על ידי עורך דין ובו מפורטים הנכסים של שני בני הזוג, ערכם והבעלות עליהם. הסכמים אלה נערכים כדי להימנע מחלוקת רכוש שווה בשווה במצב של פרידה, כפי שהחוק מחייב כלפי נכסים מרכוש שנצבר במהלך תקופת הנישואין. הסכם זה מסדיר את נושא הרכוש שכל אחד הביא עמו לשותפות, ובמידה וייפרדו בני הזוג לא יהיו ריבים.

תוקפו של הסכם ממון
הסכמי ממון מבטיחים את רצון שני הצדדים, על מנת שלא יהיו הפתעות בעתיד. הסכם זה נערך בכתב והוא חייב לקבל על פי החוק אישור של בית משפט או בית דין רבני. במידה ונערך ההסכם לפני הנישואין יכול נוטריון לאשר אותו ללא צורך בבית משפט זה או אחר. על מנת לערוך הסכם כזה מומלץ להיעזר בעורך דין המומחה בכך, ושיש לו נסיון על מנת שההסכם יכסה את כל הסוגיות ואת שני הצדדים מבחינה משפטית.

עריכת הסכם ממון בין בני זוג העומדים להינשא המגיעים ממעמד כלכלי שונה הוא גם עדות כי הזוג לא נישא בגלל אינטרס כלכלי או כספי.

הסיבות לעריכת הסכם ממון
הסיבות לעריכת הסכם שכזה הן רבות ובינהן ניתן למנות:

  • הרצון להיות בשליטה על הרכוש ולא להשאיר את חלוקתו לרשות שופטת
  • אנשים המגיעים ממעמד כלכלי שונה, כאשר בן הזוג העשיר רוצה להבטיח שהחתונה לא נעשתה בגלל הכסף, או אנשי עסקים, שאינם מעוניינים לחלק את העסק שלהם במקרה של פרידה.
  • אנשים שיש להם ילדים מנישואין קודמים הרוצים להבטיח את חלוקת רכושם לפי רצונם.
  • כאשר צד אחד מגיע עם חובות, והצד השני אינו מעוניין ליטול אחריות עליהם.
  • כאשר בני הזוג מעוניינים להיות שקטים במידה וייפרדו בעתיד, כדי שזו לא תהיה מלווה  בקרבות רכוש מכוערים ויצריים.

המאמר באדיבות "משרד עורכי דין – משה פרדס".
המשרד מתמחה בעריכת הסכמים בין בני זוג!
לפרטים, ייעוץ ומידע נוסף צלצל 02-6222943

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)