החומר בעל הגוון הצהוב זוהר, שרבים לא עומדים בפניו, ושמושך רבים לרכוש אותו, למכור אותו ולמצוא אותו, הזהב או בשמו השני פז. הפז הוא חומר יוקרתי במיוחד, ומה שבעצם הופך אותו למיוחד שכזה הוא צבעו הייחודי, והנדירות בה ניתן למצוא אותו. הפז תמיד היה למתכת יוקרתית, גם לפני אלפי שנים. בתנ"ך קיימים אזכורים שונים לפז, בין השאר הסיפור המפורסם של פסל עגל הזהב. כיום מרבית השימושים לפז הינם לתכשיטים. בהמשך נייעץ לכם לגבי כל הקשור לקניית זהב.

כיצד נמדוד את השווי בעת קניית הזהב

  • משקל הפז נמדד על פי אונקיות, כאשר אונקיה אחת שווה בערך לכ- 31.104 גרם. בכדי לחשב את שווי התכשיט על פי האונקיה, עלינו לדעת מהו מחיר אונקיית זהב. בהנחה שמחיר אונקיית זהב הוא 6031 ₪, עלינו לחלק סכום זה ב 31.104, ונקבל את הסכום שעלינו לשלם עבור התכשיט. עם זאת, חישוב זה נכון רק לגבי קניית זהב מסוג פז  טהור, אך לגבי האחרים החישוב משתנה על פי מידת הטוהר בקראט של הפז.
  • מידת הטוהר של הפז נמדדת בקראט, כאשר המידה המקסימלית היא 24 קראט.  ככל שמידת הקראט גבוהה יותר, כמובן שהתכשיט וערך הזהב יקרים יותר. 24 קראט הם פז טהור, ובעצם את הפז הטהור נחשב על פי האונקיות.

בחירת טבעת לחתונה

מתחתנים בקרוב? מזל טוב! כעת עליכם לבחור טבעת לחתונה שלכם. השאלה הראשונה שזוגות רבים שואלים עצמם היא האם לרכוש טבעת כסף או פז. מדובר בשני סוגים של מתכות יוקרתיות ומדהימות, והבחירה היא כמובן לפי טעמכם האישי. אם כי מרבית טבעות הנישואין עשויות דווקא מפז. רבים נוהגים לבחור על פי צבע עורם בטבעות ותכשיטים שונים. כהי עור בוחרים בצבע הפז ובהירי העור בוחרים בצבע הכסף. עם זאת, שני סוגי המתכות מתאימות לכל אחד, ומומלץ לבחור על פי טעמכם האישי. אז לפני שאתם בוחרים חשוב לזכור שטבעות נישואין אינן נקנות מהמדף אלא מיוצרות בהזמנה, לכן חשוב לתכנן בהתאם את הזמן, ולקחת מספיק זמן על מנת לרכוש אותן. דבר נוסף שחשוב לזכור שבניגוד לבגדים שלנו בחתונה, הטבעת נשארת על ידינו מיום הנישואין, ותלווה אותנו יום יום. לכן חשוב לא להתפרע בטבעת רומנטית מדי ומוגזמת, חשוב קודם כל לבחור בטבעת שתהיה לנו נוחה.

החומרים המקובלים לטבעות נישואין

דבר נוסף שחשוב שתדעו לפני רכישת טבעות נישואין הוא כמובן על קניית זהב. החומרים המקובלים לטבעות נישואין הם בדרך כלל פז העשוי ב 14 קראט ומעלה. מרבית טבעות הפז עשויות בין 14 קראט ל 18 קראט, כאשר כפי שציינו הזהב הטהור הוא כ-24 קראט. חשוב לדעת שאין הבדל גדול בין הפז הצהוב לאדום מאותה קטגוריה. עם זאת הפז הלבן מעט יקר יותר, אך לא בצורה משמעותית מדי שתשנה רבות את המחיר.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)